Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.
       

ZKUŠENOSTI UŽIVATELŮ » Zkušenosti lékařů
Zkušenosti lékařů

Tato stránka bude postupně doplňována popisem užití přípravků uživateli. Více informací zde...

Prim. Mudr. Alexandra Vosátková o TČM

(Vitae 6/2007 - výňatek)

V ČR máme výbornou školu TČM, kde se zájemci o tuto speciální problematiku mohou dozvědět více. Na výběru přípravků Energy je právě unikátní univerzálnost preparátů, ať již z pohledu lékaře, čínského lékaře, reflexního terapeuta, astrologa nebo bylinkáře. A jedním z možných pohledů je i pohled čínské medicíny. Všechny tyto směry se snaží vidět člověka, nikoli nemoc jako izolovanou záležitost, protože nemoc od jejího nositele prostě oddělit nelze. A TČM je jedním z nejpropracovanějších systémů na světě, který umožňuje celostní pohled na pacienta.

Díky tomu, že Pentagram© byl sestaven tak, aby pro něj platila pravidla "Teorie pěti prvků", což je jedna ze základních teorií TČM, je dle mého názoru třeba, aby terapeuti používající preparáty Energy měli o nejdůležitějších teoriích TČM alespoň základní přehled.

Propojení tradiční čínské a konvenční západní medicíny je přirozená otázka, která v našem kulturním prostředí vyvstává, a je třeba i zde pochopit několik základních pravidel. K terapeutům totiž přicházejí pacienti ovlivnění západními léky, operacemi a jinými zákroky, a je třeba se orientovat nejen v tom, co nás s názory západní medicíny rozděluje, ale i v tom, co nás spojuje. Ne všechno, co dělá západní medicína, je špatné, ne všechno, codělá alternativní medicína, vždy prospívá.

Věci je třeba vidět v jejich celosti, a pokud se člověk zbaví některého ze svých předsudků, může mu to často pomoci. I v tom vidím vynikající použitelnost"půdy Energy", na které tato propojení, ať již formou diskusí nebo formou spolupráce, velmi lehce vznikají. Nejlépe se člověk učí řešením konkrétních problémů z praxe.

Užívání Cytosanu u pacientů s nádorovými chorobami

MUDr. Gizela Bartová o všestrannosti Cytosanu

(Vitae 3/2005 - výňatek)

Na podzimním odborném sympoziu Universum 2004 vystoupila MUDr. Bartová s poutavou přednáškou o produktech Energy jako účinné podpoře při léčbě rakoviny. Má v tomto směru velice pozitivní zkušenosti, mimo jiné především s Cytosanem.

Využívá jej u svých pacientů i v předoperační radioterapii. Výborné zkušenosti má s podáváním menších dávek (2 kapsle denně) po celou dobu ozařování v kombinaci s koncentráty v doporučovaném třítýdenním dávkovaní s nutnou pauzou 1 týden (výběr produktu podle lokalizace nádoru a osobních specifik pacienta, s velkým důrazem na dodržování návaznosti!).

Také v systému regenerace při pooperačním ozařování doporučuje MUDr. Bartová kombinovat koncentráty s spolu s Cytosanem (v posledních 2–3 týdnech terapie), přičemž při radiačních reakcích klade důraz na důležitost ochrany pokožky pomocí Cytovitalu.

Úskalím užívání Cytosanu při chemoterapii je neslučitelnost antioxydantů s cytostatiky. Vždy je ovšem možné využít regeneračního účinku Cytosanu v období pauzy v užívání cytostatik (minimálně 1 den, ale nejlépe 2 dny před a po podání cytostatik Cytosan neužívat!).

Cytosan je vhodné používat též jako podpůrnou regeneraci při generalizovaných nádorech pro zvýšení energetické hladiny pacienta, zlepšení všeobecné kondice a kvality života.

Účinky Cytosanu lze všeobecně doporučit i pro regeneraci při chronických onemocněních nenádorového charakteru (samostatně či v kombinaci s ostatními přípravky). Vhodný je zejména při postižení trávicího systému (žaludeční choroby, vředová onemocnění, záněty, polypózy žaludku, onemocnění střev – Crohnova choroba, ulcerózní kolitida), při problémech močověpohlavního systému (chronický zánět močového měchýře, prostaty, epididymis – myomy, poševní kandidózy, chronické záněty vaječníků, cysty), u kloubních onemocnění (Cytosan v kombinaci s Renolem a King Kongem k dosažení úpravy hybnosti!).

Příznivý vliv Cytosanu však zaznamenáváme též při potížích v dalších lokalitách či chorobných procesech (pokožka, cévní systém, dýchací systém atd.).

Při porovnání inovovaného přípravku s původním Cytosanem poukazuje MUDr. Bartová na rozšířený energetický účinek nového produktu na dráhu sleziny, plic, ledvin a tenkého střeva.

Alergie a Peralgin

(Vitae 12/2006 - výňatek)

Alergie je abnormální reakci organismu na cizorodou látku, na niž by správně vůbec neměl reagovat. Jedním z faktorů, který k alergiím přispívá je množství cizorodých látek v okolí, které roste geometrickou řadou, zkrátka chemie, kam se podíváme. Dalším faktorem je paradoxně úzkostlivá “sterilita”, v níž jsou dnešní děti vychovávány v rámci prevence proti bakteriím. Dalšími jistými faktory alergie jsou dědičnost (dítě rodičů alergiků se ve většině případů stává také alergikem) a především stres.

Z klasických léků používá klasická medicína především antihistaminika, což jsou léky, které zasahují do reakce bílých krvinek na cizorodou látku, a kortikoidy hormonální léky tlumící zánět. Obojí však má vedlejší účinky.

Firma Energy vyvíjí přípravky na přírodní bázi, které díky bioinformaci působí i na podkorová mozková centra organismu.

Když jsem si poprvé prostudoval složení Peralginu, bylo mi jasné, že výrobce přesně věděl, na které oblasti se zaměřit. Ani mě nepřekvapilo, že kladně reagovali nejen alergici, ale i ženy s hormonální dysbalancí, pacienti s poruchami imunitního systému a různými potížemi zdánlivě nesouvisejícími, jejichž základem byl stres.

Po 1 až 2 měsících užívání, došlo ve většině případů ke zmírnění či úplnému ústupu potíží. Především u diagnózy “senná rýma” byli uživatelé Peralginu zcela bez potíží. Přičítám to jedinečné kombinaci bylinek, která pokrývá celé spektrum předpokládáné příčiny-

MUDr. Vojtěch Togner, Ostrava

Prekoncepční péče

(Vitae 7/2008 - výňatek)

O zdraví či nemocech nového jedince v dospělosti se rozhoduje dávno předtím, než žena přijde do jiného stavu. Proto klasická medicína nabízí v rámci prekoncepční péče určitá vyšetření, která mají za úkol odhalit dosud skrytá onemocnění, která by následující těhotenství, ale i zdraví dítěte mohla nepříznivě ovlivnit.

Z výše uvedeného vyplývá, že i muž by měl být v době početí dítěte pokud možno v ideální kondici.Je proto vhodné navštívit gynekologa a po klinickém, laboratorním a ultrazvukovém vyšetření s ním podrobně probrat téma početí a budoucího těhotenství vzhledem k aktuálnímu zdravotnímu stavu a povolání.

Ideální je celostní pohled využívající výhod univerzitní i alternativní medicíny a osobní přístup ke každé ženě a jejímu partnerovi.

U těch, kdo nedospěli k tak vysoké míře odpovědnosti nebo dávají přednost jednoduchým a rychlým řešením, je možno doporučit aspoň jednodušší prekoncepční přípravu. Pokud je ještě čas na detoxikaci, je dobré začít Cytosanem v dávce 2x denně 1 kapsle a Regalenem či Renolem v dávce 3x denně 5–6 kapek. 6–12 týdnů před otěhotněním je dobré užívat Vitaflorin 1x denně 1 kapsli, Spirulinu Barley 3x denně 1 tabletu, Fytomineral 30 kapek denně a také Gynex 3x denně 7 kapek k vyladění hormonálního stavu. U žen či jejich partnerů, trpících zvýšeným zatížením životního prostředí v pracovním procesu či psychickým stresem, je dobré ještě užívat Vitamarin 3x denně 2 kapsle spolu s Flavocelem 3x denně 1 tabletu. Tato kombinace snižuje tak zvaný oxidativní stres, který poškozuje buňky.

Velmi vhodným doplňkem jsou relaxační koupele v Balneolu a Biotermalu a také ústní hygiena bioinformačními bylinnými zubními pastami (Bílý diamant, Silix, Balsamio) s možností ovlivnění reflexních zón orgánů v dutině ústní.

Nedílnou součástí prekoncepční přípravy je z pohledu obou medicín strava, přiměřený pohyb a také relaxace a dostatečný spánek.

Co říci na závěr? Přejeme všem párům, které touží po přírůstku do rodiny a zároveň si uvědomují odpovědnost takového kroku, aby se jejich potomek narodil zdravý, do harmonického vztahu a byl nositelem zdravých genů pro další pokolení.

MUDr. Bohdan Haltmar

MUDr. A. Vosátková doporučuje Gynex...

(Vitae 9/2002 - výňatek)

GYNEX doporučuji při ženských operacích, dobře zabírá na ženské problémy, které jsou spojeny především s dráhou sleziny a slinivky. Ne vždy se dá doporučit na klasické trávicí problémy, ale účinkuje úžasně a jednoznačně při ženských potížích.

Osvědčil se mi například u pacientek s úporně se vracejícími mykózami, které se po GYNEXu ztratily. Léčba je však někdy dlouhodobá a může trvat až tři čtvrtě roku. Jestliže má žena narušenu energetickou oblast, což u ní představuje děloha, pak jde o velmi závažný problém.

Je např. známo, že po odebrání dělohy, i pokud se zachovají všechny ostatní ženské orgány, velmi často dochází k depresím. Tento stav doprovází také bolesti v zádech a celková rozladěnost organismu. Zde vždy preferuji podávání GYNEXu, a to pokud možno včas, nejlépe ještě předoperačně. Pokud k operaci musí nutně dojít, doporučuji užívat GYNEX rozhodně i pooperačně.

MUDr.Alexandra Vosátková, primářka rehabilitačního oddělení nemocnice v Třebíči

Detoxikace organismu

(Vitae 7,8/2012 - výňatek z přednášky)

Detoxikace organismu, je zásadní podmínkou pro prevenci a dobrý zdravotní stav. Zanesená střeva zatěžují játra, ta pak následně další orgány a vše se ocitá v začarovaném kruhu, což se dříve nebo později projeví na celkové kondici člověka. Proto nepodceňujme důkladnou očistu, kterou můžeme provádět několikrát do roka.

Vhodnými přípravky k tomuto účelu jsou např. Regalen, Cytosan, Probiosan, Chlorella, Barley, Spirulina
Barley, Lapacho, Vilcacora, Chanca Piedra a další.

Neopomenutelnou částí naší fyzické stránky jsou také zuby. Pravidelným používáním past Balsamio, Silix a Bílý Diamant, posílíme nejen kvalitu chrupu a dásní, ale přes reflexní zóny v dutině ústní působíme na jednotlivé orgány. Velmi poučné je znázornění vzájemných vztahů a souvislostí v informačním letáčku Energy k těmto pastám.

MUDr. Jan Stránský

Energy produkty nabízejí účinnou pomoc…

(Vitae 7,8/2012 - výňatek)

Produkty Energy ovlivňují svou podstatou nejen fyzické zdraví, ale i naši psychiku. Dětská psychika je asi desetkrát citlivější než psychika dospělých, proto mohou dobře vybrané produkty (nejlépe testem na přístroji Supertronic) pomoci s řešením problémů, které se týkají i chování dítěte.

Renol je účinný při hyperaktivitě, bojácnosti, některých poruch spaní a enuréze, Stimaral při poruchách příjmu potravy a některých druhů adaptačních obtíží. Korolen se osvědčil u různých projevů oslabení CNS, Regalen při impulzivitě a agresivitě, Vitamarin při nechuti pracovat.

Mgr. Stanislava Emmerlingová

Cirhóza jater

Čtyřicetiletá pacientka, dlouhodobě léčená pro alkoholickou cirhózu jaterní, přišla ke mne do ordinace, že se její stav zhoršil po oslavách narozenin. Měla oteklý obličej a nohy, vodu v břišní dutině, stěžovala si na třes celého těla. Její jaterní testy byly zvýšeny asi na čtyrnásobek normy. Po standardní léčbě sice došlo po týdnu k částečné úpravě, ale přetrvávala výrazná slabost, otoky obličeje a třes. Protože jsem věděl, že pacientka nedodržuje úplnou abstinenci, nabídl jsem jí Regalen (ještě původní 20% alkoholový roztok).

„Když teď nesmím pít, investuji peníze do svého zdraví“, pravila žena a zakoupila si jednu lahvičku. Naordinoval jsem dávkování 3 x 1 moka lžičku a pozval ji ke kontrolnímu vyšetření za 14 dní. Paní přišla jako vyměněná. Stres vymizel, otoky rovněž, jaterní testy byly jen lehce zvýšeny nad normu.

„Vidím, že Regalen účinkuje, berte ho dál a po týdnu bude následovat týdenní přestávka“, poučil jsem pacientku.

„Tak to si koupím ještě jednu lahvičku. Cítím se výborně, ale bohužel jsem už během jednoho týdne tu první vypila. Víte, mne to tak strašně chutnalo, že vždycky, když jsem ji viděla na stole, neodolala jsem
a musela si alespoň ucucnout. A za pár dní tam nebylo nic“, svěřila se paní.

Já jen dodávám, že ač k nevíře, je tato příhoda absolutně pravdivá.

MUDr. Vojtěch Togner

Tenisový loket

(Článok z magazínu Vitae 2001/02(8))

Mívám opakované problémy s tenisovým loktem. Lékaři radí chirurgický zákrok, ale já bych raději vyzkoušela ještě preparáty Energy. L. D., Jablonec n. N. Potíže, o nichž se zmiňujete, nemusí mít jednoznačný původ. Běžně bychom mohli doporučit RENOL pro vnitřní užití, dokonce by mohl být vhodný i KING KONG a ARTRIN pak pro aplikaci zevně a k tomu nutný klidový režim. Bohužel jste nenapsala, o kterou ruku se jedná. Pokud se vám problémy projevují na pravém lokti, pak je příčina s největší pravděpodobností ve žlučníku. Pro tento případ bychom doporučovali REGALEN a PROTEKTIN aplikovat pod pravé podžebří. Nutná by byla i žlučníková dieta bez tuku a koření.

Masivní dávky antibiotik

Při nehodě jsem utrpěl vícečetné otevřené zlomeniny. Několik týdnů jsem proto dostával masivní dávky antibiotik formou infuzí. Kromě jiných komplikací se mi prakticky okamžitě objevily potíže v zažívacím traktu. Protože se obávám, aby mi toxické produkty látkové přeměny plísní (jak se o nich zmiňuje ve zpravodaji č. 11/2000 MUDr. Butkovičová) nezpůsobily vážnější problémy tlustého střeva, prosím o radu, zda je možné kromě VIRONALu podpořit boj proti plísním nějakým agresivnějším prostředkem. V. U., Vsetín Je nutné předeslat, že léčení plísní je zdlouhavá záležitost a vyžaduje značnou trpělivost. Kromě VIRONALu doporučujeme REGALEN a KOROLEN. Oba preparáty mají také protiplísňové účinky a posilují imunitu. Účinné je též užívání ředěného jablečného octa a podstatná je úprava stravy (bez cukru). Komplexně přistupuje k tomuto problému např. kniha Ch. Heideklang Nebezpečné plísně kolem nás.

Postižení pokožky

Donedávna jsem byla přesvědčená, že nepřehlížím důležité věci. Bohužel se však ukázalo, že tomu tak není.Už delší dobu máme k dispozici tělové mléko Caralotion, na které jsem bohužel pohlížela "jen” jako na kosmetický výrobek k ošetření pleti.

Před časem za mnou přišli dva klienti s těžkým postižením pokožky. U staršího pána to byla psoriáza s převahou postižení rukou s hrubými šupinami a popraskanou kůží, která při každém pohybu krvácela. Druhý klient měl už pět let těžkou fotodermatitidu tváře, obou rukou a s ložisky na zádech a na předloktích. V podstatě šlo o nezvládnutelný stav, což uznala i posudková komise, která pacientovi udělila šedesátiprocentní invaliditu. Také on měl na postižených místech značně zhrublou pokožku se šupinami a strupy.

Rozhodla jsem se použít krémy Energy (Protektin a Cytovital). Aby se lépe roztíraly a pronikly až ke spodině nálezu, kombinovali jsme je s Caralotionem v poměru 1:2 ve prospěch Caralotionu. Klient s fotodermatitidou se první dva týdny natíral dokonce jen Caralotionem (udával, že ho zpočátku Protektin štípal).

Zvolila jsem Caralotion jako základ proto, že v řídké formě jsem nenašla indiferentní neparfémovaný krém - byla to tedy z nouze ctnost!