Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.
       

ZKUŠENOSTI UŽIVATELŮ » Zkušenosti zvířátek
Energy a zvířátka

Tato stránka bude postupně doplňována popisem užití přípravků uživateli. Více informací zde...

Firma Energy vyvinula i ucelenou řadu veterinárních produktů.

Vaše dotazy ohledně principů užití veterinárních přípravků Energy a práce s Pentagramem vám zodpoví certifikovaný poradce na tel. čísle 606 451 325.

Nabízí Konzultační centrum - Praha 8

Účinost verinárních produktů potvrzují zkušenosti chovatelů při léčení potíží poruch ledvin, zažívání, línání, plísně, atd..., nebo jejich užití na podporu výkonnosti při soutěžích. Velmi nás rovněž těší spolupráce se ZOO ve Dvoře Králové. Zdejší chovatelé si už zvykli léčit zvířata a podporovat jejich kondici pomocí produktů Energy, kterými firma zoologickou zahradu pravidelně zásobuje.

Jak Macíčkovi pomohl Regalen

Babiččin Macíček byl odmalička velice čiperné koťátko. Oblíbil si mlíčko a toho vypil za celý den docela dost. Babička na něm nešetřila. Jenže kocourek začal mít problémy se zažíváním. Trápily ho neustálé průjmy. Informovala jsem se u zvěrolékaře a ten mi řekl o speciálních lécích pro kočky, v lékárně ovšem volně neprodejných. Macíčkovi jsme chtěli pomoci, ale babičce připadalo zbytečné jezdit po doktorech, a tak se začala smiřovat s tím, že její Mazlíček třeba i umře. Jenže mě napadla spásná myšlenka - proč nezkusit Regalen? Když pomohl mně, proč by nezabral u Macíčka. Nikdo tomu moc nevěřil a ani kocourkovi se to příliš nezamlouvalo. Bylo celkem pracné vpravit do něho pár kapek, když viděl lahvičku, instinktivně reagoval útěkem. Ale nevzdaly jsme to a povedlo se - Macíček se uzdravil. Vyrostl v krásného kocoura. A nejen to získal na síle a obratnosti. Skáče babičce na záda a když se jen trochu předkloní, mazlí se s ní.

Mgr. Renata Kozlíčková, Hostákov

Jak přípravky Energy pomáhají našim domácím mazlíčkům

Už několik let s manželem průběžně užíváme různé přípravky Energy a jsme s nimi velice spokojeni. Jelikož vlastníme chovnou skupinu psů plemene francouzský buldoček, je-li potřeba, podáváme produkty i našim psům. Z poslední doby mohu uvést případ, kdy pětileté feně, tři týdny po zakrytí, vyhřezla přezka. Ze dne na den se jí uvnitř pochvy utvořila a čím dál víc se zvětšovala nevzhledná boule. Celé genitálie, včetně okolí, měla silně oteklé a zatvrdlé. Podle veterinárních lékařů, které jsme navštívili, se s tím kromě operace nedá nic dělat a boule už nezmizí. Začala jsem tedy podávat feně Gynex a mazala jí břicho a otok Cytovitalem. Již po třech dnech se otok a boule výrazně zmenšily, za další týden vše úplně zmizelo a bylo jako dříve.

Protektin s pár kapkami přípravku Gynex se nám osvědčil i při zatvrdlé mléčné žláze fenky v období kojení štěňat. Tento způsob podávání také střídám s Cytovitalem. Gynex s Cytovitalem pomohly poměrně brzy vyřešit tzv. hárání, když se fena přírodní cestou rozhárala bez zásahu hormonálních injekcí, jež by jí naordinoval veterinární lékař. Toho jsme k tomu již nepotřebovali. A věřte nebo ne, jakmile fenka spatří v mých rukou lahvičku s produktem, okamžitě ke mně přibíhá pro svou “dávku”. Jsme moc rádi, že za pomoci přípravků Energy můžeme pomáhat i našim domácím mazlíčkům, když je něco trápí.

Alexandra Saxunová, Valteřice u České Lípy

Vyléčený kůň

Moje dcera má krásného černého jezdeckého koně. V létě roku 2003 se mu objevily boule na hlavě a na prsou, postupně mokvaly a rozšiřovaly se na nohy. Veterinář mu napíchal nějaké injekce, dal mu léky a kůň se uzdravil. O prázdninách 2004 si dcera přivezla koně na chalupu v Podkrkonoší a asi za tři dny se začaly objevovat stejné boule jako v předchozím roce. Několik let kupuji vaše výrobky a vozím je s sebou na dovolenou. Byl mezi nimi i krém Ruticelit. Dcera zvířeti zkusila ošetřovat mokvající boule krémem. Už do druhého dne začaly zasychat, do čtyř dnů zmizely úplně a znovu už se neobjevily.

Vloni v létě jsme sledovaly s napětím, co se bude dít. Všechno bylo v pořádku, boule se do dnešního dne, kdy uteklo půldruhého roku, neobjevily. Kůň je čiperný a zdravý. Jsem ráda, že existují výrobky, které nám nenásilnou cestou navracejí zdraví.

Bohdana Nováková, Praha 10

S výrobky Energy i na psí trápení

Areál zámku v Třebíči poskytuje azyl mnoha opuštěným a zatoulaným pejskům. Šla jsem se tam jednou podívat a už jsem si odtamtud odnášela fenečku křížence. Někdo ji vyhodil na ulici a dlouhých devět měsíců, které strávila v útulku, se na ní podepsalo. Byla po štěňatech hubená, smutná a psychicky úplně zlomená. Snad soucit nad psím životem vyplněným lidským příkořím mě donutil, abych si právě ji z celé řady dalších "chlupatých bezdomovců" vzala k sobě. Trpěla výtokem a zřejmě i zánětem po porodu štěňátek. První, s čím jsme začali, byl Gynex a Stimaral. Potíže s výtokem zmizely velmi rychle, ale psychika se spravovala pomalu. Bála se hraček, lidí i psů. Stimaral však nezklamal a během měsíce změnil zubožené zvíře k nepoznání. Věřím, že jí také pomohl poslouchat nás na slovo a rychle chápat, co od ní chceme. Předtím neuměla vůbec nic, ani chodit na vodítku, neposlechla ani na základní povely. Když jsem si ji brala, vážila čtyři kilogramy, teď už má svých 9 kg, které odpovídají i její velikosti. Při "kurýrování" jsme použili rovněž Regalen, protože fenka neměla v pořádku zažívání a všechno, co snědla, rázem zvrátila. Dnes už je z ní krásná zdravá psí dáma, náš miláček, který nám lásku oplácí. Díky vašim přípravkům jsme dokázali vyléčit jak zdravotní problémy tělesné, tak i psychické.

Alena Vilímková, Třebíč

Bylinky pomohly lépe než antibiotika

"Bylinky do hubičky ...", takhle Hed každý večer a ráno volám na naši srnčí ratličku Bobinku, aby vyskočila na svou deku na taburetce a polkla z umělohmotné lužicky několik kapek Gynexu. Po falešné březosti se jí dostavil těžký zánět mléčných žláz a vytvořil se tvrdý nádůrek velikosti velkého hrachu. Během 10 dní užívání Gynexu ustoupila Bobince horkost a po 14 dnech se jí začaly žlázy klidnit a mírně měknout. Bulka však byla stejná. Po třech týdnech užívání a desetidenní pauze jsme v léčbě pokračovali a radovali jsme se nejen ze zmenšování zduřelých žláz, ale i z ubývání nádůrku a z navrácení lesku její srsti. Na srsti totiž vždycky poznáme, že se něco děje. Dnes už má naše fenečka jen miniaturní měkký pozůstatek po nádůrku, který určete zcela zmizí. Jsme rádi, že jsme ji nemuseli ničit zdraví chemickými léky. Za její sedmiletý život už prodělala různé nemoci a antibiotika ji vždy tešte oslabila. Před dvěma lety při chřipkovém zánětu slinivky a střev z ní šlo po šlemovitých průjmech i mnoho krve. Zaplatili jsme tenkrát spousty peněz za léky a návštěvy veterináře, aby se jí nemoc zastavila. Tenkrát Bobinka velice chřadla a vypadala na umření. V zoufalství jsem se nakonec sama pokusila o její záchranu a "nasadila" jsem jí ráno a v poledne Vironal, večer pak Regalen. Po třech dnech užívání začala ožívat, trochu pít a přijímat potravu a pak už šlo vše jakoby zázrakem, rychle se uzdravovala z těžké choroby. Dnes, když u našeho mazlíčka zpozoruji řidší stolici (což bývá zcela výjimečně), nečekám na zhoršení zdravotního stavu, ale hned podávám Vironal s Regalenem. Namísto tří týdnu pak stačí tři dny a je po problémech. Nemohu říci, že by naše Bobina v sirupech Energy našla zalíbení, ale její příkladná "pacientská" poslušnost a moje důslednost jí pomáhají k dobrému zdraví a radostnému životu!

J. K., Slaný

Produkty Energy opět úspěšné ve světě zvířat

Poslední víkend v říjnu se konaly závody psích spřežení na Křivoklátě. Již pátý ročník byl další zkouškou psů, ale též musherů. Letos se sjela domácí špička včetně profesionálů, účastníků evropských závodů. Jako sponzor byla na závodech zastoupena i firma Energy. Její produkty však nebyly pro řadu závodníků a diváků ničím novým. A tak byla příležitost srovnávat zkušenosti a poznatky z celé republiky. Jasným favoritem byl King Kong, který zlepšuje kondici nejenom musherů, ale hlavně psů. Opět se potvrdil fakt, o němž jsme se v našem zpravodaji zmiňovali již dříve, a to že dávkování preparátu při podávání psům je velmi individuální záležitostí. Po vytříbení dávky je však přípravek spolehlivým pomocníkem. Dalším jeho kladem je "dopingová čistota", což je důležité hlavně pro závodníky startující v zahraničí na profesionální úrovni. Z loňského seznámení s produkty vzešly další individuální zkušenosti např. s Regalenem nebo Renolem. Konstatování jednoho z loňských návštěvníku závodu, který zkusil tyto přípravky užívat, mluví samo za sebe: "Byl jsem překvapen", nechal se slyšet.

Za club STaRT Křivoklát Stanislav Jebavý

Zlepšenie zdravotného stavu zajacov

Na základe vlastných skúseností s prípravkami energy som sa rozhodol použiť ich pri preliečení chovu zajacov. Mal som problém so samičkou, ktorá kašlala a z nozdier jej vytekali hlieny. Skúšal som všetky dostupné veterinárne prípravky s obsahom antibiotík, ale výsledok bol iba krátkodobý. Bolo mi ľúto ju utratiť a nakoniec som sa rozhodol, že urobím ešte posledný pokus. Začal som jej do vody kvapkať Vironal a okolie nozdier a očí som kvapkal prípravkom Drags imun, pretože to mala odraté až do krvi. Bol som prekvapený výsledkom liečby, samička sa uzdravila v priebehu dvoch - troch týždňov, pričom odvtedy ubehlo už asi desať mesiacov. Ďalším "pacientom" bol samček Maco, ktorý mal poranenú pravú prednú labku na spodnej časti. Všimol som si, že začal krívať a stále si labku oblizoval. Ranu som mu natieral prípravkom Drags imun. Pri prvom ošetrení sa dosť bránil a snažil sa ujsť. Pri ďalších ošetreniach bol však úplne kľudný ako keby vedel, že mu chcem pomôcť. Do tretice som urobil ešte jeden pokus s malými už samostatnými zajačikmi, ktorým som do vody pridával denne asi po dobu jedného mesiaca niekoľko kvapiek Fytominerálu. Zajačiky rástli ako z vody, boli pekne stavané a hlavne zdravé. Boli miláčikmi detí, pretože boli mimoriadne bystré a prítulné. Nevznikli mi s nimi žiadne problémy a ani jeden z nich neuhynul( spolu ich bolo asi 30 ), hoci som mal spočiatku obavy aby sa nenakazili kokcidiózou alebo morom. Doporučil by som všetkým chovateľom, aby z času načas si podobným spôsobom preliečili svoje chovy. Výsledok je krásny ak vidíte životaschopnosť a dobrý zdravotný stav zvieratiek.

Ing.Ján Tkáč, 083 01 Jakubovany 114

Zkušenost s pejsky

Máme doma maltézáčka a brazilského filu, kterým vždy s úspěchem řeším jejich problémy s ušima pomocí Audironu. Možná nebudete věřit, ale spotřeba přípravku Energy je u nás v rodině velká i proto, že se o ně dělím právě s naším zvířecím miláčkem. Jakmile protřepávám lahvičku některého z přípravku, brazilský fila okamžitě vystartuje (a to i v případě, že spí ve vedlejším pokoji) a čeká, až mu také dám medicínku. Opravdu mu chutnají všechny.

L. M., Terlicko

Kočičí příběh

Kočička Bobinka si nás vybrala, hned když jsme přišli do útulku. Pak následovalo období vzájemného potěšení až do chvíle, kdy Bobinka začala čůrat krev a doslova chřadla. V té době jsem se zrovna seznamovala s účinky preparátů Energy a napadlo mě, když pomáhají mně, proč by nemohly pomoci zvířeti. Stalo se. Střídavě jsem kapala Vironal a Renol na čumáček, který si Bobinka vždy pečlivě olízala, a za pár dnů bylo po problémech. Další zkušenost přišla po střetu číči s autem. To už jsem ale řešila s nadhledem. Bolestivé místo v oblasti kyčle jsem jí trpělivě mazala Artrinem a třetí den už kočka odkráčela plavným krokem. Ta zkušenost se mi hodila i ve chvíli, když mi kamarádka s pláčem oznámila, že musí nechat utratit kocourka, kterého porazilo auto. I přes zásah zvěrolékaře prý už 10 dní nežere a v oblasti pánve má bouli, která hnisá a nehojí se. Vysvětlila jsem, kudy na to. Neštastná majitelka kocourka si odnesla King Kong a Artrin, k tomu mé zkušenosti s aplikací a hlavně naději, že se z toho zvířecí pacient dostane. Za týden přiběhla nadšená, že její mazlíček nejen žije, ale už je z něho zase stejný divoch jako dřív. Díky této zkušenosti jsem získala kamarádku jako další do party těch, co než odsoudí, nejdříve zkusí. Dnes si libují díky členství všichni v rodině, včetně kocoura.

E. H.