KONTAKTY

Klub Energy Praha 4
Budějovická 601/128
140 00 Praha 4
tel: 244 472 762
napište nám

NOVINKY

 

PRODUKTY MĚSÍCE BŘEZNA

Bláznivé počasí, které nás atakuje už docela dlouho, životní energii nepřidá. A to je škoda, protože nás čeká nejnádhernější část roku. Všechno se probouzí, příroda z bezbarvé bílé a smutné hnědé pomalu zelená a napovídá, co nám může udělat dobře. Je opravdu na výběr, zelených potravin si můžeme dopřát, co hrdlo ráčí. Chlorella asi z našeho stolu během roku nemizí, „bonbonky“ mlsáme průběžně. Přitvrdit můžeme spirulinou – ať už Hawaii nebo v kombinaci s mladým ječmenem ve Spirulině Barley. Ten se výborně hodí pro náročné sportovní aktivity, po kterých jaro vysloveně volá. Báječný doprovod při pohybu nabízí i Organic Maca, Acai Pure a Organic Sea Berry – všemocný rakytník. V Klubech Energy najdete i další produkty zelených potravin, rozhodně si vybere každý. Kdyby to i tak bylo málo, pro vitaminy stačí sáhnout ve Vitaflorinu. Rozpukající jaro nás žene do činností, kde můžeme zužitkovat i King Kong – kdo by si nepřál začít pracovat na zformované postavě pro letní promenádu po pláži? Jarní větry nás ale občas zlobí zhoršeným trávením. Obrátit se můžeme na Probiosan Inovum, který mu domluví, a my se budeme radovat s přibývajícím sluníčkem.

EVA JOACHIMOVÁ (Vitae březen)  

 

ZELENÉ POTRAVINY JSOU SKVĚLÉ, UVNITŘ I NAVENEK

PLEŤOVÁ MASKA GREEN AND GREEN

Zelený, vitaminy a minerály nabitý prášek je možné smíchat s vhodným nosičem a aplikovat jako pleťovou masku. Ať už Organic Chlorella, nebo Organic Barley – skvěle se k tomu hodí oba. Dobrý základ je oblíbený krém, zakysaná smetana nebo medový tvaroh, ale pokud není zbytí a trápí nás nějaká větší rána, seberme odvahu a nasypejme ten kouzelný prášek přímo do ní. O téhle možnosti jsem se dozvěděla od kamarádky Marušky, která je fanatickou propagátorkou zelených potravin. Nedá na ně dopustit, ba co víc, miluje je natolik, že s nimi vstává i uléhá a já osobně ji podezřívám, že ječmenem i vytírá podlahu. Ptáte se tedy, jak vyrobit tu masku? No, prostě to smícháte dohromady… Pro jistotu ale jeden univerzální recept: 4 lžíce tvarohu vyšleháme s 1 lžící medu, přidáme 1 lžičku Chlorelly a 1 lžičku Barleye. Když to ozdobíme jahodami, vznikne skvělý dezert, ale pokud odoláme, potěšíme svoji pleť. Uvidíte, že zejména děti jedlou masku ocení a že záhy budete mít doma pravidelně wellness. Nebo si můžete hrát na Grinche.

 

DOMÁCÍ ZUBNÍ PASTA S CHLORELOU

Tato zubní pasta nepění, ale je dobrá a funkční. Taky je velice velice zelená. Pokud máte starost, že vám chlorela zuby obarví, nebojte se. Nikdy jsem neslyšela, že by s tím měl někdo problém při kousání chlorely v tabletkách. Navíc bych si toho všimla u té mojí kamarádky, která chlorelu cucá jako bonbony. Když vám trošku řasy ulpí mezi zuby, jednoduše ji dostanete pryč kartáčkem nebo ji tam necháte a ona vám přes noc bude strážit dutinu proti zubním kazisvětům. Jak tedy na to? V porcelánové malé misce budeme dřevěnou lžičkou míchat následující ingredience: » 1 velkou lžíci kokosového oleje (je dobré, aby už byl tekutý) » 1 lžičku zeleného jílu » 1/2 lžičky jedlé sody (nepřehnat to, jinak kazí chuť) » pár kapek jakékoliv kombinace kvalitních éterických olejů vhodných pro péči o dutinu ústní (používám tymián, šalvěj, mátu, manuku, tea tree, hřebíček, skořici, pomeranč, ale i růži nebo ylang ylang – udělejte si svůj osobní mix) A teď to přijde: přidáme 1 lžičku Organic Chlorelly, což je vlastně docela hodně, ale nesmíme se toho bát, pořádně promícháme, dokud se to celé nespojí. Vznikne hodně zelená hmota, která je už sama o sobě výborná a všechny prodávané pasty strčí do kapsy. Pokud si svoji zubní pastu ale chceme opravdu „vypěknit“, přimícháme do ní Energy zubní pastu. Já dala Balsamio. Dosáhneme tím dokonalé konzistence a díky anýzovému oleji a stévii i sladké chuti, kterou u pasty prostě máme rádi. Hravé povahy jistě potěší, že uvidí v umyvadle po vyplivnutí pasty krásnou smaragdovou barvu. No považte – dvakrát denně takový zážitek!

 

TĚLOVÝ PEELING S MLADÝM JEČMENEM

Med je nejlepší základ pro tělový peeling. Vlastně už ho ani na nic jiného nepoužívám. Ideálně tekutý med vyšleháme s olejem dle svého výběru (mandlový, arganový, Nigella sativa nebo třeba olej z himálajských meruněk) a mladým ječmenem. Nakonec přidáme najemno mletou růžovou sůl. Množství musíme vychytat a vlastně to záleží na množství oleje, ale pokud by se stalo, že bude směs moc tuhá, můžeme ji naředit trochou růžové vody. Je dobré, když je hmota tekutější. Přidáním oleje nic nezkazíme. S poměrem ječmene a soli lze experimentovat podle toho, jak hrubý peeling potřebujeme. Směs se dá obohatit kvalitními éterickými oleji vhodnými na pleť (já mám ráda neroli, šalvěj, jasmín, amyris, nard a oud). Ušlehanou hmotu ještě vylepší kokosový olej. Peeling používáme zásadně ve vaně, ideálně při koupeli, kdy nejlépe oceníme barvu vody po jeho smytí – vypadá, jako bychom se koupali v peprmintce. Výhodou tohoto produktu je fakt, že vylezeme z vany a jsme namazaní...

Mgr. TEREZA VIKTOROVÁ (Vitae březen)

 

Více článků z magazínu Vitae najdete ZDE